Algemeen (wetgeving)

De resultaten van april 2024

Waardering ChatGPT 3.5

Waardering ChatGPT 4

Casus

Wat was op 31 december 2014 de wettelijke strafmaximum voor art. 420bis, 420ter en 420quater Sr?

Ons antwoord:

  • Art. 420bis Sr: Als schuldig aan witwassen wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren of geldboete van de vijfde categorie
  • Art. 420ter Sr: Hij die van het plegen van witwassen een gewoonte maakt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste acht jaren of geldboete van de vijfde categorie.
  • Art. 420quater Sr: Als schuldig aan schuldwitwassen wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van de vijfde categorie.

Het antwoord van ChatGPT 3.5

Op 31 december 2014 was het wettelijke strafmaximum voor artikel 420bis, 420ter en 420quater van het Wetboek van Strafrecht (Sr) in Nederland als volgt:

Artikel 420bis Sr: Het strafmaximum was zes jaren gevangenisstraf of geldboete van de vijfde categorie. Dit artikel gaat over witwassen.

Artikel 420ter Sr: Het strafmaximum was zes jaren gevangenisstraf of geldboete van de vijfde categorie. Dit artikel gaat over heling.

Artikel 420quater Sr: Het strafmaximum was zes jaren gevangenisstraf of geldboete van de vijfde categorie. Dit artikel ging over deelneming aan een organisatie die tot oogmerk heeft het plegen van misdrijven.

Het antwoord van ChatGPT 4

Op 31 december 2014 waren in Nederland de wettelijke strafmaxima voor de artikelen 420bis, 420ter en 420quater van het Wetboek van Strafrecht (Sr) als volgt:

Artikel 420bis Sr betreft witwassen en stelde toen als maximumstraf een gevangenisstraf van zes jaar of een geldboete van de vijfde categorie. Dit artikel is gericht op het verbergen of verhullen van de werkelijke aard, de herkomst, de bestemming, de beweging of de eigendom van voorwerpen, terwijl men weet dat deze voorwerpen – direct of indirect – afkomstig zijn uit enig misdrijf.

Artikel 420ter Sr gaat over gewoontewitwassen. De maximale straf die daarvoor stond, was vergelijkbaar met die voor gewoon witwassen onder artikel 420bis Sr, maar met een nadruk op het systematisch plegen van witwashandelingen als een gewoonte.

Artikel 420quater Sr betreft het financieren van terrorisme, waarvoor de maximale straf een gevangenisstraf van acht jaar of een geldboete van de vijfde categorie was. Dit artikel richt zich op het opzettelijk verstrekken of verzamelen van goederen of gelden, wetende dat deze gebruikt zullen worden voor terrorisme.

Korting op abonnementen Legal Bytes

De Praktizijn werkt samen met het nieuwe online platform Legal Bytes (www.legalbytes.nl). Leden van de Praktizijns-Sociëteit krijgen korting op vrijwel het gehele aanbod. Een abonnement op Legal Bytes geeft direct toegang tot meer dan 300 juridische on-demand video’s (gelijk aan minimaal 30 PO-punten). Leden van Lees meer

12 april | 2024|
Advertentie

 

Ga naar de bovenkant